Παναθηναϊκός-Περιστέρι 76-57: Υπερασπίστηκε την έδρα του και παραμένει αήττητος

Ο Παναθηναικός έκανε το καθήκον του και νίκησε το Περιστέρι με 76-57, ανεβάζοντας το ρεκόρ του στο 5-0, με τους φιλοξενούμενους να πέφτουν στο 4-3.

O Παναθηναικός μπήκε πιο δυνατά στα πρώτα λεπτά (10-5), αλλά το περιστέρι με ένα επί μέρους σκορ 9-4 πέρασε μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (14-13).

Οι γηπεδούχοι ανέβασαν την διαφορά στους έντεκα πόντους (34-23), ενώ ήταν μπροστά με πέντε πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (36-31).

Οι "πράσινοι" με ένα επί μέρους σκορ 20-11, ξέφυγαν στο σκορ και ήταν μπροστά με 14 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (56-42). Ο Παναθηναικός συνέχιζε να ανεβάζει την διαφορά και νίκησε το Περιστέρι με 76-57.

Από τον Παναθηναικό ξεχώρισε ο Μπεντίλ με 15 πόντους, ενώ οι Νέντοβιτς και Παπαπέτρου σκόραραν από 11 πόντους έκαστος. Από το Περιστέρι διακρίθηκε ο Χάροου με εννιά πόντους.

Περίοδοι: 13-14, 36-31, 56-42, 76-57

Δαιτητές: Μάνος, Τσαρούχα, Μαγκλογιάννης

On Fire: Ο Μπεντίλ με 15 πόντους

Μεγαλύτερη διαφορά: Οι 22 πόντοι διαφορά (76-54)

Το στατιστικό που έκανε την διαφορά: Το 5/21 του Περιστερίου στα τρίποντα