Ελευθερούπολη-Αμύντας 89-83: Έπιασε κορυφή ο ΓΣΕ

Η Ελευθερούπολη νίκησε εντός έδρας τον Αμύντα με 89-83 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 14-7, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 7-14.

Αναλυτικά:

Στο παιχνίδι με το οποίο ολοκληρώθηκε η 21η αγωνιστική της Elite League Ερρίκος Ντυνάν και μεταδόθηκε τηλεοπτικά, η Ελευθερούπολη επικράτησε του Αμύντα με 89-83.

Ελευθερούπολη-Αμύντας 89-83

Οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν στο σκορ στην αρχή του αγώνα, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (43-42). Η Ελευθερούπολη είχε τον πρώτο λόγο στο δεύτερο ημίχρονο και λόγω του ότι ήταν πιο αποτελεσματική, κατάφερε να νικήσει εντός έδρας τον Αμύντα με 89-83.

Διαιτητές: Τζιοπάνος-Αγραφιώτης Γρ.-Παπαθανασίου Κ. (Μπρίγκος)

Δεκάλεπτα: 21-24, 42-43, 65-58, 89-83

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Χάντσον 2, Σοκ 15 (5), Γράβας 17, Τσουμάνης, Ναούμης 3 (1), Σκουλίδας 19 (4), Ξύδης 14 (2), Ρόμπινσον 8, Τουτζιαράκης 11 (1).

Αμύντας (Λιόγας): Σιούντρης 15 (2), Γκρέκας 8 (2), Βαρδιάνος 5 (1), Λιακόπουλος 16 (2), Κουκουνιάς, Γιούση, Γκάτζο 14 (1), Μάρσαλ 8, Δόξας 11, Καλογερίας 6.