Ελευθερούπολη-Ερμής Σχηματαρίου 87-77: Έξι σερί νίκες για τους γηπεδούχους

Διαβάστε για όλα όσα έγιναν στον εξ' αναβολής αγώνα της 15ης αγωνιστικής της Elite League ανάμεσα στην Ελευθερούπολη και στον Ερμή Σχηματαρίου.

Αναλυτικά:

Σε εξ αναβολής αναμέτρηση της 15ης αγωνιστικής, με τον οποίο ολοκληρώθηκε με καθυστέρηση λίγων ημερών ο πρώτος γύρος της Elite League Ερρίκος Ντυνάν, η Ελευθερούπολη επικράτησε του Ερμή Σχηματαρίου 87-77. Έτσι οι γηπεδούχοι έφτασαν τις 11 νίκες, ενώ οι φιλοξενούμενοι υπέστησαν την όγδοη ήττα τους.

Ελευθερούπολη-Ερμής Σχηματαρίου 87-77

Δυναμικό ξεκίνημα για τους γηπεδούχους και προηγήθηκαν με έντεκα πόντους στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (53-42). Η Ελευθερούπολη διατήρησε το προβάδισμα της στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησε εντός έδρας τον Ερμή Σχηματαρίου με 87-77.

Διαιτητές: Ξενικάκης-Κοϊμτζόγλου-Αγραφιώτης Γρ. (Στουπίδης)
Δεκάλεπτα: 32-20, 53-42, 68-61, 87-77
Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Χάντσον 19 (3), Σοκ 4, Γράβας 10 (1), Τσουμάνης 8, Ναούμης 5 (1), Σκουλίδας 16 (3), Ξύδης 5 (1), Ρόμπινσον 8, Τουτζιαράκης 12.
Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Μπράιαντ 29, Νάκης 3 (1), Ζαρμακούπης 6, Πάππος, Καλημέρης 2, Μητσιμπόνας 2, Μαργέλης 6, Βασιλόπουλος 6, Τάταρης 10, Κυρίτσης 13 (1).