Ράπτορς-Μπακς 121-105: Ήττα στο Τορόντο για το Μιλγουόκι, με 14αρα του Θανάση Αντετοκούνμπο

Οι Μπακς έκλεισαν τις υποχρεώσεις τους για την κανονική περίοδο του NBA με εκτός έδρας ήττα από τους Ράπτορς με 121-105. Η ομάδα από το Τορόντο ανέβασε το ρεκόρ της στο 41-41, στην 8η θέση της Ανατολικής Περιφέρειας και θα παίξουν στο play in, ενώ τα "ελάφια" έπεσαν στο 58-24, αλλά παραμένουν στην πρώτη θέση της Ανατολικής Περιφέρειας.

Η ομάδα από το Μιλγουόκι είχε απόντες στον αγώνα, τους Τζρου Χόλιντεϊ, Γκρέισον Άλεν, Έι Τζέι Γκριν, Πατ Κόνατον, Κρις Μίντλετον, Γιάννη Αντετοκούνμπο, Μπρουκ Λόπεζ.

Δυνατή αρχή για τους Ράπτορς, οι οποίοι είχαν τον πρώτο λόγο και ήταν μπροστά με εννέα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (35-26). Η ομάδα του Τορόντο είχαν το πάνω χέρι στο δεύτερο δωδεκάλεπτο και προηγήθηκε με δώδεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (67-55).

Οι γηπεδούχοι κράτησαν την διαφορά σε διψήφιο αριθμό πόντων στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με 16 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (95-79). Οι Ράπτορς διατήρησαν το προβάδισμα τους στην τέταρτη περίοδο και νίκησαν εντός έδρας τους Μπακς με 121-105

Από τους Ράπτορς διακρίθηκαν οι Τρεντ και Φλιν με 23 και 20 πόντους αντίστοιχα. Από τους Μπακς ξεχώρισαν οι Γουίγκιντον και Πόρτις με 17 και 16 πόντους, με τον Θανάση Αντετοκούνμπο να έχει 14 πόντους, 5 ριμπάουντ και 3 ασίστ σε 27:43 λεπτά.

Περίοδοι: 35-26, 67-55, 95-79, 121-105