Μάβερικς-Σανς 126-130: Οι Ντουράντ και Μπούκερ οδήγησαν το Φοίνιξ στην νίκη

Οι Σανς νίκησαν εκτός έδρας τους Μάβερικς με 130-126 και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 36-29, ενώ η ομάδα από το Ντάλας έπεσε στο 33-32.

Πιο δυνατό ξεκίνημα για τους Σανς, οι οποίοι ήταν μπροστά με έξι πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (31-25). Ο Μάβερικς βρήκαν λύσεις στο δεύτερο δωδεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 37-28, προηγήθηκαν με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (62-59).

Η ομάδα από το Ντάλας είχε για περισσότερη ώρα το προβάδισμα στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, αλλά η ομάδα από το Φοίνιξ με ένα επί μέρους σκορ 11-2 και προηγήθηκε με ένα πόντο στο τέλος της τρίτης περιόδου (96-95). Το ματς έγινε ντέρμπι στην τέταρτη περίοδο, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν χέρι-χέρι. Οι Σανς ήταν πιο αποτελεσματικοί και κατάφεραν να νικήσουν εκτός έδρας τους Μάβερικς με 130-126.

Από τους Σανς διακρίθηκαν οι Ντουράντ (7ρ. και 3 ασίστ) και Μπούκερ (5ρ. και 10 ασίστ) με 37 και 36 πόντους αντίστοιχα. Από τους Μάβερικς ξεχώρισαν οι Ντόντσιτς (9ρ. και 4 ασίστ) και Ίρβινγκ (4ρ. και 7 ασίστ) με 34 και 30 πόντους.

Περίοδοι: 25-31, 62-59, 95-96, 126-130