Μπακς-Σανς 104-101: Aσταμάτητα τα Ελάφια ακόμα και χωρίς Γιάννη Αντετοκούνμπο

Οι Μπακς νίκησαν εντός έδρας τους Σανς με 104-101 και δεν είχαν τον Γιάννη Αντετοκούνμπο στην αποστολή τους. Η ομάδα από το Μιλγουόκι ανέβηκε στο 43-17, ενώ η ομάδα από το Φοίνιξ έπεσε στο 33-29.

Οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με τους Μπακς να επιβάλλουν τον ρυθμό τους και για αυτό ήταν μπροστά με επτά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (33-26). Αν και οι Σανς ισοφάρισαν σε δύο περιπτώσεις στο δεύτερο δωδεκάλεπτα, η ομάδα από το Μιλγουόκι είχε το πάνω χέρι και προηγήθηκε με επτά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (53-46).

Αν και η ομάδα από το Φοίνιξ ανέβασε ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, τα "Ελάφια" βρήκαν λύσεις, προστάτεψαν το προβάδισμα τους και προηγήθηκαν με ένα πόντο στο τέλος της τρίτης περιόδου (75-74). Οι Σανς έφεραν τα πάνω-κάτω και πήραν προβάδισμα με οχτώ πόντους στο 42' λεπτό (94-86). Οι Μπακς βρήκαν απαντήσεις και με ένα επί μέρους σκορ 18-7 στα τελευταία λεπτά, κατάφεραν να νικήσουν τους Σανς με 104-101.

Από τους Μπακς διακρίθηκαν οι Χόλιντει και Λόπεζ (12ρ.) με 33 και 22 πόντους αντίστοιχα. Από τους Σανς ξεχώρισαν οι Μπούκερ και Άιτον (11ρ.) με 24 και 22 πόντους.

Περίοδοι: 33-26, 53-46, 75-74, 104-101