NBA, Πίστονς-Νικς 104-117: Με 42αρα του Ραντλ

Οι Νικς νίκησαν εκτός έδρας τους Πίστονς με 117-104 και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 25-19, ενώ η ομάδα από το Ντιτρόιτ έπεσε στο 12-35.

Σαρωτικοί οι Νικς στα πρώτα λεπτά και ήταν μπροστά με 17 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (39-22). Αν και οι Πίστονς ανέβασαν ρυθμό στο δεύτερο δωδεκάλεπτο με ένα επί μέρους σκορ 33-23, η ομάδα από την Νέα Υόρκη είχε λύσεις και προηγήθηκε με επτά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (62-55).

Αν και οι γηπεδούχοι μείωσαν την διαφορά στους έξι πόντους σε τέσσερις περιπτώσεις στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, οι φιλοξενούμενοι κράτησαν το προβάδισμα τους και προηγήθηκαν με δέκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (90-80). Οι Νικς προστάτεψαν στην τέταρτη περίοδο την διαφορά που έχτισαν και νίκησαν εκτός έδρας τους Πίστονς με 117-104.

Από τους Νικς διακρίθηκαν οι Ράντλ (15ρ. και τέσσερις ασίστ) και Μπράνσον (5ρ. και τέσσερις ασίστ) ε 42 και 27 πόντους αντίστοιχα. Από τους Πίστονς ξεχώρισαν οι Μπέι και Αίβι με 21 πόντους έκαστος.

Περίοδοι: 22-39, 55-62, 80-90, 104-117