Σίξερς - Μπακς 110-102: Έμεινε στο πρώτο ημίχρονο και ηττήθηκε το Μιλγουόκι (vid)

Την ήττα από τους... μισούς Σίξερς γνώρισε το Μιλγουόκι, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να κάνει ακόμα ένα νταμπλ νταμπλ αν και ήταν σχετικά άστοχος.

Από τους νικητές ξεχώρισε ο Τζοέλ Εμπίντ με 32 πόντους και 11 ριμπάουντ, ενώ ο Μάξι πρόσθεσε άλλους 24.

Για τους Μπακς εκτός από τον Έλληνα σταρ ο Πόρτις είχε 25 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Όσον αφορά το αγωνιστικό σκέλος τα «ελάφια» είχαν τον έλεγχο του αγώνα στο πρώτο μέρος, ωστόσο οι Σίξερς αντέδρασαν στην τρίτη περίοδο, κράτησαν την ψυχραιμία τους και έφυγαν από το παρκέ με το ροζ φύλλο αγώνα.

Τέλος, πό την ομάδα της Φιλαδέλφεια έλειπε ο Τομπάιας Χάρις, ενώ ο Μάξι γύρισε τον αστράγαλό του στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου

Τα δωδεκάλεπτα: 24-34, 55-62, 89-84, 110-102

ΦΙΛΑΝΤΕΛΦΙΑ ΣΕΒΕΝΤΙ ΣΙΞΕΡΣ (Ντοκ Ρίβερς): Χάουζ 9 (1), Τάκερ, Εμπίντ 32 (10/20 δίποντα, 2/6 τρίποντα, 6/8 βολές, 11 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 1 κλέψιμο, 3 μπλοκ, 5 λάθη, 2 φάουλ σε 36:50), Μέλτον 10 (2 τρίποντα, 7 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 5 λάθη), Μάξι 24 (6/8 δίποντα, 3/4 τρίποντα, 3/5 βολές, 4 ριμπάουντ, 5 ασίστ), Νιάνγκ 17 (4), Μίλτον 15 (1 τρίποντο, 7 ασίστ), Τάιμπουλ, Ριντ 2, Χάρελ 1

ΜΙΛΓΟΥΟΚΙ ΜΠΑΚΣ (Μάικ Μπουντενχόλζερ): Αντετοκούνμπο 25 (9/17 δίποντα, 1/5 τρίποντα, 4/15 βολές, 14 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο, 1 μπλοκ, 5 λάθη, 4 φάουλ σε 34:16), Πόρτις 21 (6/7 δίποντα, 3/6 τρίποντα, 11 ριμπάουντ, 3 ασίστ), Λόπεζ 15 (2 τρίποντα, 4 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 4 μπλοκ), Μπότσαμπ, Κάρτερ 7 (1), Νουόρα 8 (2), Άλεν 7 (1), Χιλ 7 (2), Ιμπάκα 2, Χόλιντεϊ 10 (5/12 σουτ, 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ).