Νετς-Σπερς 121-119: Επιστροφή στις νίκες για το Μπρούκλιν με κορυφαίους Ντουράντ και Χάρντεν

Οι Νετς επικράτησαν εντός έδρας των Σπερς στην παράταση με 121-119, με αποτέλεσμα να επιστρέψουν στις νίκες και να ανεβάσουν το ρεκόρ τους στο 25-13, ενώ η ομάδα από το Σαν Αντόνιο έπεσε στο 15-4.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με τους Σπερς κατά κύριο λόγο να έχουν τον πρώτο λόγο, αλλά το αποτέλεσμα να είναι ισόπαλο στο τέλος της πρώτης περιόδου (32-32). Οι Νετς πάτησαν το γκάζι στο δεύτερο δωδεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 28-19, προηγήθηκαν με εννέα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (60-51).

Παρότι οι γηπεδούχοι δεν έχασαν στιγμή το προβάδισμα στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου, οι Σπερς πίεσαν και κατάφεραν να καλύψουν την διαφορά, με την ομάδα από το Μπρούκλιν να προηγείται με δύο πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (91-89). Οι Νετς ανέβασαν ρυθμούς στην τέταρτη περίοδο και πήραν προβάδισμα ακόμη και με δώδεκα πόντους (111-99, 45' λεπτό), με τους Σπερς να καλύπτουν την διαφορά και οι δύο ομάδες να είναι ισόπαλες στο τέλος της τέταρτης περιόδου (113-113). Ο αγώνας έγινε ντέρμπι και στο έξτρα πεντάλεπτο της παράτασης, με τους Νετς να νικάνε τους Σπερς με 121-119, χάρη στο καλάθι του Τόμας, 1.7" πριν από το τέλος,

Από τους Νετς διακρίθηκαν οι Ντουράντ και Χάρντεν με 28 και 26 πόντους αντίστοιχα. Από τους Σπερς ξεχώρισαν οι Γουόλκερ και Μάρει με 25 και 19 πόντους.

Περίοδοι: 32-32, 60-51, 91-89, 113-113 (τέλος της κανονικής περιόδου)