Τζαζ-Μάβερικς 120-116: Με σούπερ Μίτσελ πήραν την τρίτη σερί νίκη

Οι Τζαζ πέτυχαν την τρίτη σερί τους νίκη, επικρατώντας των Μάβερικς με 120-116 και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 23-9, ενώ η ομάδα από την Ντάλας έπεσε στο 15-17.

Οι Μάβερικς χωρίς να έχουν στην διάθεση τους, τους Ντόντσιτς και Χάρνταγουεϊ, ξεκίνησαν πολύ δυνατά και προηγήθηκαν με εννέα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (34-25). Άμεση αντίδραση από τους Τζαζ, αφού με ένα επί μέρους σκορ 40-29, προσπέρασαν στο σκορ και προηγήθηκαν με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (65-63).

Η ομάδα από το Ντάλας είχε το πάνω χέρι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, αλλά το αποτέλεσμα ήταν ισόπαλο στο τέλος της τρίτης περιόδου (90-90). Οι γηπεδούχοι ξαναπέρασαν μπροστά στην τέταρτη περίοδο και διαχειρίστηκαν αποτελεσματικά την κατάσταση, με αποτέλεσμα να νικήσουν εντός έδρας τους Μάβερικς με 120-116.

Από τους Τζαζ διακρίθηκαν οι Μίτσελ και Μπογκντάνοβιτς με 33 και 25 πόντους αντίστοιχα, ενώ από τους Μάνερικς ξεχώρισαν οι Μπράνσον και Πορζίνγκις (9ρ. και τρεις ασίστ) με 27 πόντους έκαστος.

Περίοδοι: 25-34, 65-63, 90-90, 120-116