Μάβερικς-Νετς 99-102: Πολύ σκληρή για να πεθάνει η παρέα του Μπρούκλιν

Οι Νετς έφεραν τα πάνω-κάτω στον αγώνα στο δεύτερο ημίχρονο και επέστρεψαν από το -17 και νίκησαν εκτός έδρας τους Μάβερικς με 102-99, με αποτέλεσμα να ανέβουν στο 17-7, ενώ η ομάδα από το Ντάλας έπεσε στο 11-12.

Οι Μάβερικς ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με έξι πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (27-21). Οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμούς στο δεύτερο δωδεκάλεπτο και προηγήθηκαν με δώδεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (62-50).

Η ομάδα από το Ντάλας διατήρησε την διαφορά της κατά κύριο λόγο σε διψήφιο ποσοστό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με έντεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (86-75). Οι Νετς έφεραν τα πάνω-κάτω στο παιχνίδι στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 27-13, νίκησαν τους Μάβερικς εκτός έδρας με 102-99.

Από τους Νετς διακρίθηκαν οι Ντουράντ και Χάρντεν με 24 και 23 πόντους αντίστοιχα. Από τους Μάβερικς ξεχώρισαν οι Ντόντσιτς και Πορζίνγκις με 28 και 17 πόντους.

Περίοδοι: 27-21, 62-50, 86-75, 99-102