Σπερς-Νικς 109-121:Το καθάρισε ο Μπάρετ

Οι Νικς επικράτησαν εκτός έδρας των Σπερς με 121-109 και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 12-12, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 8-15.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στα πρώτα λεπτά και ήταν ισόπαλες στο τέλος της πρώτης περιόδου (28-28), με τους Νικς να έχουν προβάδισμα έξι πόντων στο τέλος του ημιχρόνου (62-56).

Η ομάδα από την Νέα Υόρκη ανέβασε ρυθμούς στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήιθηκε με 14 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (95-81). Οι Νικς διατήρησαν το προβάδισμα τους στην τέταρτη περίοδο και νίκησαν εκτός έδρας τους Σπερς με 121-109.

Από τους Νικς διακρίθηκαν οι Μπάρετ και Μπούρκς με 32 και 18 πόντους αντίστοιχα. Από τους Σπερς ξεχώρισαν οι Γουάιτ και Μάρει με 26 και 15 πόντους.

Περίοδοι: 28-28, 56-62, 81-95, 109-121