Λέικερς-Σέλτικς 117-102: Ο Λεμπρόν Τζέιμς έκανε την διαφορά

Επιστροφή στις νίκες για τους Λέικερς, οι οποίοι επικράτησαν εντός έδρας των Σέλτικς με 117-102 και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 13-12, ίδιο ρεκόρ με την ομάδα της Βοστώνης.

Αν και οι Σέλτικς είχαν το προβάδισμα στην αρχή του παιχνιδιου, οι Λέικερς έτρεξαν στα επόμενα λεπτά και προηγήθηκαν με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (33-31). Οι γηπεδούχοι επέβαλλαν τον ρυθμό τους στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με πέντε πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (60-55).

Οι Λέικερς ανέβασαν ρυθμούς στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με 16 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (91-75). Στην τέταρτη περίοδο, η διαφορά ανέβηκε σε διψήφια επίπεδα και οι Λέικερς επικράτησαν των Σέλτικς εντός έδρας με 117-102.

Από τους Λέικερς διακρίθηκαν οι Τζέιμς και Γουέστμπρουκ με 30 και 24 πόντους αντιστοιχα. Από τους Σέλτικς ξεχώρισαν οι Τέιτουμ και Γουίλιαμς με 34 και 13 πόντους.

Περίοδοι: 31-33, 60-55, 91-75, 117-102