Γουόριορς-Μάτζικ 126-95: Το καθάρισαν από την δεύτερη περίοδο με ασταμάτητο Κάρι και Γουίγκινς

Οι Γουόριορς επικράτησαν εντός έδρας των Μάτζικ με 126-95 και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 20-4, ενώ η ομάδα από το Ορλάντο έπεσε στο 5-20.

Οι δύο ομάδες είχαν τις καλές τους περιόδους στα πρώτα λεπτά, με τους Γουόριορς να είναι μπροστά με πέντε πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (31-26). Οι γηπεδούχοι πάτησαν το γκάζι στο δεύτερο δωδεκάλεπτο με ένα επί μέρους σκορ 34-18 και προηγήθηκαν με 21 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (65-44).

Η ομάδα από το Σαν Φραντσίσκο διατήρησε σε διψήφια διαφορά πόντων την διαφορά στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με 19 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (98-79). Οι Γουόριορς διατήρησαν το προβάδισμα τους στην τέταρτη περίοδο και νίκησαν εντός έδρας τους Μάτζικ με 126-95.

Από τους Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς διακρίθηκαν οι Κάρι (8 ασίστ και 3ρ.) και Γουίγκινς με 31 και 28 πόντους αντίστοιχα. Από τους Μάτι ξεχώρισαν οι Χάρις και Χάμπτον με 17 και 16 πόντους.

Περίοδοι: 31-26, 65-44, 98-79, 126-95