Νικς-Νάγκετς 99-113: Σούπερ Γιόκιτς οδήγησε το Ντένβερ στην εκτός έδρας νίκη

Οι Νάγκετς "άλωσαν" την Νέα Υόρκη, επικρατώντας των Νικς με 113-99 και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 11-11, με τους γηπεδούχους να ανεβαίνουν στο 11-12.

Οι Νάγκετς ξεκίνησαν πολύ δυνατά τον αγώνα, αλλά οι Νικς κράτησαν την διαφορά χαμηλά, με την ομάδα από το Ντένβερ να είναι μπροστά με πέντε πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (30-25).  Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να διευρύνουν το προβάδισμα τους και να βρίσκουν λύσεις για να είναι μπροστά, με αποτέλεσμα να προηγηθούν με έντεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (60-49).

Η ομάδα από το Ντένβερ πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 32-22, προηγήθηκε με 21 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (92-71).  Οι Νάγκετς  προηγήθηκαν ακόμη και με 30 πόντους (106-76), με τους Νικς να μαζεύουν την διαφορά και την ομάδα από το Ντένβερ να νικάει εκτός έδρας με 113-99.

Από τους Νάγκετς διακρίθηκαν οι Γιόκιτς (11ρ. και πέντε ασίστ) και Νατζί (8ρ.) με 32 και 21 πόντους αντίστοιχα. Από τους Νικς ξεχώρισαν οι Ράντλ (8 ασίστ και 7 ριμπάουντ) και Φουρνιέρ (3ρ. και πέντε ασίστ) με 24 και 15 πόντους.

Περίοδοι:  25-30, 49-60, 71-92, 99-113