Με ανατροπή Ράπτορς, οι Γουόριορς επικράτησαν των Λέικερς χωρίς τον Κάρι

Οι Γουόριορς κατάφεραν να κερδίσουν τους Λέικερς με 111-99 ακόμη και αν δεν είχαν στην σύνθεση τους, τον Στεφ Κάρι για λόγους ξεκούρασης, ενώ οι Ράπτορς έφεραν τα πάνω-κάτω στην τέταρτη περίοδο και νίκησαν με ανατροπή τους Γουίζαρντς.

Αναλυτικά:

Λέικερς-Γουόριορς: 99-111

Οι Λέικερς ξεκίνησαν πιο δυνατά το παιχνίδι και ήταν μπροστά με οχτώ πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (32-24), με τους Γουόριορς χωρίς να έχουν τον Στεφ Κάρι στην σύνθεση τους,  να αντιδρούν στο δεύτερο δωδεκάλεπτο, αλλά την ομάδα του Λος Άντζελες να προηγείται με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (55-53).

Οι δύο ομάδες είχαν τα καλά τους κομμάτια στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, με την ομάδα από το Γκόλντεν Στέιτ να προηγείται με ένα πόντο στο τέλος της τρίτης περιόδου (85-84). Οι Γουόριορς πάτησαν το γκάζι στο τέταρτη δωδεκάλεπτο και νίκησαν εκτός έδρας τους Λέικερς με 111-99.

Από τους Γουόριορς διακρίθηκε ο Πουλ με 18 πόντους, ενώ οι Λι και Πόρτερ σκόραραν από 16 πόντους έκαστος. Από τους Λέικερς ξεχώρισαν οι Ντέιβις και Τζέιμς με 20 και 17 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 32-24, 55-53, 84-85, 99-111

Γουίζαρντς-Ράπτορς: 108-113

Οι δύο ομάδες είχαν τα καλά τους κομμάτια στα πρώτα λεπτά, με τους Γουίζαρντς να παίζουν πιο αποτελεσματικά και να είναι μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (30-26). Αν και οι γηπεδούχοι είχαν τον απόλυτο έλεγχο στα πρώτα λεπτά του δεύτερου δωδεκαλέπτου, οι Ράπτορς με ένα επί μέρους σκορ 14-4 στα τελευταία λεπτά, προσπέρασαν (58-56, 23'), αλλά οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες στο τέλος του ημιχρόνου (58-58).

Η ομάδα από την Γουάσινγκτον πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους και με ένα επί μέρους σκορ 31-23, προηγήθηκε με εφτά πόντους στο τέλος του τρίτου δωδεκαλέπτου (89-82). Οι Ράπτορς αντέδρασαν και έκαναν ένα επί μέρους σκορ 32-19 στην τέταρτη περίοδο, με αποτέλεσμα να νικήσουν τους Γουίζαρντς με 113-108.

Από τους Ράπτορς διακρίθηκαν οι Φλιν και Ντέκερ με 22 και 18 πόντους αντίστοιχα, ενώ από τους Γουίζαρντς ξεχώρισαν οι Κούζμα και Χερέλ με 24 και 17 πόντους.

Δεκάλεπτα: 30-26, 58-58, 89-82, 108-113