Χοκς - Σίξερς 103-100: Ο Γιανγκ ισοφάρισε την σειρά σε 2-2

Οι Χοκς ανέβασαν στροφές στο δεύτερο ημίχρονο, έκαναναν την ανατροπή και ισοφάρισαν την σειρά σε 2-2. Δείχνοντας ότι δεν είναι διατεθειμένοι να τα παρατήσουν.

Πιο δυνατά μπήκανε στο παιχνίδι οι Σίξερς και κατάφεραν να προηγηθούν με 8 πόντους στη πρώτη περίοδο (20-28,12'). Με τον ίδιο τρόπο συνεχίστηκε το παιχνίδι και στο δεύτερο δωδεκάλεπτο, με τους φιλοξενούμενους να συνεχίζουν στο ίδιο ρυθμό και να τελειώνουν το ημίχρονο στο +13 (49-62).  Μετά την ανάπαυλα το μομέντουμ του αγώνα άλλαξε, με τους Χόκς να ανεβάζουν στροφές και να ξεκινάνε την ανατροπή.  Με φουλ τις μηχανές συνέχισαν και στο τελευταίο μέρος οι γηπεδούχοι που είχαν τον Γιανγκ σε... μεγάλη μέρα και πήρανε εν τέλει τη νίκη με 103-100.

Για τους νικητές την διαφορά έκανε ο Γιανγκ με 25 πόντους και 18 ασίστ και ακολούθησε ο Μπογκντάνοβιτς με 22 πόντους.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Χάρις με 20 πόντου.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-28, 49-62, 80-82, 103-100

ΧΟΚΣ: Κόλινς 14 (1 τρίποντο, 12 ριμπάουντ), Καπέλα 12 (13 ριμπάουντ), Γιανγκ 25 (8/26 σουτ, 3/11 τρίποντα, 18 ασίστ), Μπογκντάνοβιτς 22 (9/24 σουτ, 4/13 τρίποντα, 5 ριμπάουντ), Χέρτερ 10 (2), Γκαλινάρι 7 (1 τρίποντο, 6 ριμπάουντ), Οκόνιου 4, Σνελ, Γουίλιαμς 9 (1)

ΣΙΞΕΡΣ: Χάρι 20 (2 τρίποντα, 5 ριμπάουντ), Εμπίντ 17 (4/20 σουτ, 1 τρίποντο, 21 ριμπάουντ), Σίμονς 11 (12 ριμπάουντ, 9 ασίστ), Κάρι 17 (3), Κορκμάζ 10 (2), Χάουαρντ 7 (10 ριμπάουντ), Μάξεϊ 3 (1), Θάιμπουλ 5 (1), Μίλτον 8 (1), Χιλ 2