Σίξερς - Γουίζαρντς 125-118: Με υπογραφή Χάρις το 1-0

ΟΙ Σίξερς που είχανε σε πολύ καλή μέρα τον Τομπίας Χάρις αλλά και τον Τζόελ Έμπιντ ήταν οι νικητές του πρώτου αγώνα της σειράς απέναντι στους Γουίζαρντς με 125-118 .

Δυνατά μπήκανε στο παιχνίδι και οι δύο αντίπαλοι, χωρίς κανένας από τους δύο να μπορεί να πάρει ξεκάθαρο προβάδισμα στο παιχνίδι όπως δείχνει και το 27-28 του πρώτου δεκαλέπτου. Στον ίδιο ρυθμό κινήθηκε και η δεύτερη περίοδος με του Γουίζαρντς να πηγαίνουν στο ημίχρονο  με το να προηγούνται για έναν πόντο 61-62.  Μετά την ανάπαυλα οι Σίξερς ήταν αυτοί που μπήκανε πιο δυνατά και κατάφεραν να πάρουν τα ηνία του παιχνιδιού και να προηγούνται με 6 πόντους 99-93. Στο τελευταίο μέρος οι γηπεδούχοι χωρίς να απειληθούνε καθόλου ουσιαστικά κράτησαν το προβάδισμα τους και έφτασαν στη νίκη με 125-118.

Για τους νικητές την διαφορά έκανε ο Χάρις με 37 πόντους  και ακολούθησε ο Εμπίντ με 30 πόντους.

Για τους ηττημένους αυτός που ξεχώρισε ήταν ο Μπιλ με 33 πόντους, 10 ριμπάουντ και 6 ασίστ

Τα δωδεκάλεπτα: 27-28,61-62, 99-93, 125-118