Πέισερς-Ράπτορς 102-107: Σπουδαίο διπλό με «30άρα» του Ανουνόμπι

Παρά τις απουσίες των Λάουρι και Σιακάμ, οι Ράπτορς νίκησαν εκτός έδρας τους Πέισερς με 107-102 και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 7-9, με τους γηπεδούχους να πέφτουν στο 9-7.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στα πρώτα λεπτά, με τους Ράπτορς να έχουν περρισότερες φορές πάρει το προβάδισμα, αλλά το σκορ να παραμένει ισόπαλο στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-24).  Η ομάδα από το Τορόντο ξέφυγε με ένα επί μέρους σκορ 34-23 στο δεύτερο δωδεκάλεπτο και για αυτό βρέθηκε με έντεκα πόντους μπροστά στο τέλος του ημιχρόνου (58-47).

Στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, οι γηπεδούχοι αντέδρασαν με ένα δικό τους επί μέρους σκορ 28-19 , αλλά οι Ράπτορς παρέμειναν μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (77-75). Αν και οι Πέισερς πέρασαν δύο φορές μπροστά στα πρώτα λεπτά του τέταρτου δωδεκαλέπτου (78-77), οι Ράπτορς ανέκτησαν και διαχειρίστηκαν αποτελεσματικά το προβάδισμα, με αποτέλεσμα να νικήσουν με 107-102.

Από τους Πέισερς ξεχώρισαν οι Τέρνερ και Χόλιντει με 25 και 16 πόντους αντίστοιχα, ενώ από τους Ράπτορς διακρίθηκαν οι Ανουνόμπι και ΒανΒλιτ με 30 και 21 πόντους.

Περίοδοι: 24-24, 47-58, 75-77, 102-107