Σέλτικς-Νικς 75-105: Συνέτριψε το τριφύλλι με κορυφαίο τον Ραντλ

Οι Νικς έκαναν ένα σπουδαίο "διπλό" επί τους Σέλτικς με 105-75 και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 6-8 και την ένατη θέση, με την ομάδα από την Βοστώνη να πέφτει στο 8-4 και στην τρίτη θέση.

Οι Νικς μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν με έντεκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (28-17). Οι Σέλτικς βρήκαν απαντήσεις και μείωσαν στους έξι πόντους (35-29) στην δεύτερη περίοδο, αλλά η ομάδα από την Νέα Υόρκη είχε προβάδισμα 13 πόντων στο τέλος του ημιχρόνου (48-35).

Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν τις διαθέσεις του και στο δεύτερο μέρος, αφού... πάτησε το γκάζι με ένα επί μέρους σκορ 27-15 και ήταν μπροστά με 25 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (75-50). Οι Νικς συνέχισαν να προπορεύονται και ανέβασαν την διαφορά στους 37 πόντους (101-64), οι Σέλτικς δεν είχαν απαντήσεις και για αυτό η ομάδα από την Νέα Υόρκη νίκησε με 105-75.

Από τους Σέλτικς ξεχώρισαν οι Μπράουν και Σμαρτ με 25 και 10 πόντους αντίστοιχα, ενώ από τους Νικς διακρίθηκαν οι Ραντλ και Μπάρετ με 20 και 19 πόντους.

Περίοδοι: 17-28, 35-48, 50-75, 75-105