Εφές-Μακάμπι Τ.Α. 91-89: Νίκησε και τις απουσίες με Μπομπουά

Η Εφές, παρά τις σημαντικές απουσίες των Σανλί, Λάρκιν και Ντάντσον, υπερασπίστηκε την έδρα της κόντρα στην Μακάμπι Τ.Α., νικώντας την Ισραηλινή ομάδα με 91-89 και ανεβάζοντας το ρεκόρ της στο 3-3, ενώ οι φιλοξενούμενοι έμειναν στο 2-5.

Η Μακάμπι Τελ Αβίβ είχε προβάδισμα δύο πόντων στο τέλος της πρώτης περιόδου (89-87), με την τουρκική ομάδα να την ακολουθεί κατά πόδας, αλλά να βρίσκεται ένα πόντο πίσω της στο τέλος του ημιχρόνου (50-49).

Αν και οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά με πέντε πόντους στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, η Εφές με ένα επί μέρους 24-17 και με το σκορ να εναλλάσετε στα τελευταία λεπτά, έπαιξε αποτελεσματικά και νίκησε την Μακάμπι Τ.Α. με 91-89. Ο Μπομπουά ήταν καθοριστικός παίκτης του αγώνα, αφού με δικό του καλάθι διαμορφώθηκε το τελικό σκορ στο 91-89, ενώ με δική του τάπα, δεν μπόρεσε η Μακάμπι Τελ Αβίβ να περάσει μπροστά στο σκορ.

Από την Εφές ξεχώρισαν οι Μπουμπουά και Πλάις με 23 και 20 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Μακάμπι Τελ Αβίβ διακρίθηκαν οι Μπράιαντ και Μόερμαν με 22 και 15 πόντους.

Περίοδοι: 22-24, 49-50, 67-72, 91-89