Νίκες για Νάγκετς, Πέισερς, Σανς

Πέρα από τις νίκη των Μάβερικς κόντρα στους Μπακς (136-132) και των Κλίπερς ενάντια στους Μπλέιζερς (122-117), οι Νάγκετς, Πέισερς και Σανς πήραν την νίκη κοντρα στους Τζαζ, Λέικερς και Χιτ.

Νάγκετς- Τζαζ: 134-132

Αν και οι Τζαζ προηγήθηκαν με 29-15 στην πρώτη περίοδο, οι Νάγκετς έφεραν το ματς στα ίσα (49-49) και βρέθηκαν μπροστά στο τέλος της τρίτης περιόδου (79-74). Οι δύο ομάδες πήγαν στην παράταση για να λύσουν τις διαφορές τους, με την ομάδα από το Ντένβερ να επικρατεί με 134-132.

Οι Νάγκετς ανέβηκαν στο 46-24 και την τρίτη θέση, ενώ οι Τζαζ έπεσαν στο  43-27 και την έκτη θέση.

Περίοδοι: 15-29, 49-49, 79-74, 105-105, 134-132

Πέισερς-Λέικερς: 116-111

Οι Πέισερς πάτησαν το γκάζι από το πρώτο δωδεκάλεπτο και βρέθηκαν μπροστά με δέκα πόντους (34-24), με τους Λέικερς να γυρίζουν το ματς στην δεύτερη περίοδο με ένα επί μέρους 35-20 (59-54). Η ομάδα από την Ιντιανάπολις με δικό της επί μέρους 33-22, πήρε ξανά τα ηνία του αγώνα με 87-81 και τελικά πήρε την νίκη με 116-111.

Οι Πέισερς ανέβηκαν στο 43-27 και την πέμπτη θέση, ενώ οι Λέικερς υποχώρησαν στο 51-18, παραμένοντας στην κορυφή της Δυτικής Περιφέρειας.

Περίοδοι: 34-24, 54-59, 87-81, 116-111

Χιτ-Σανς

Οι Σανς παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ στην πρώτη περίοδο (32-25), κατάφεραν και έφεραν στα ίσα το ματς στο ημίχρονο (60-60) και τελικώς πήραν την νίκη με 119-112, συνεχίζοντας την νικηφόρα πορεία τους που έχουν στα παιχνίδια της επανεκκίνησης του NBA.

Οι Χιτ έπεσαν στο 43-27 και την τέταρτη θέση, ενώ οι Σανς ανέβηκαν στο 31-39 και την δέκατη θέση.

Περίοδοι: 32-25, 60-60, 86-88, 112-119