NBA, Μπακς - Μπουλς 111-107: Φιλική νίκη με... «διπλό» Γιάννη για τα «Ελάφια» (vid)

Φιλική νίκη επί των Μπουλς  πήραν οι Μπακς με σκορ 111-107, κι ενώ όλες οι ομάδες βρίσκονται ακριβώς πριν την έναρξη της κανονικής περιόδου.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με την ομάδα του Σικάγο να έχει διψήφιο προβάδισμα, ωστόσο από την τρίτη περίοδο και μετά η ομάδα του κόουτς Ντοκ Ρίβερς βρήκε τα πατήματά της και πήρε τη νίκη.

Από τους νικητές ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έμεινε στο παρκέ περίπου 23 λεπτά, έχοντας 24 πόντους, 10 ριμπάουντ και 4 ασίστ και ήταν ο πρώτος σκόρερ των «Ελαφιών», ενώ από κοντά ακολούθησε ο Λίλαρντ με 20 πόντους.

Από τους ηττημένους οι Σανόγκο με 16 και Μπουζέλις με 15 προπορεύτηκαν στο σκοράρισμα.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-34, 59-68, 91-83, 111-107

ΜΙΛΓΟΥΟΚΙ ΜΠΑΚΣ (Ντοκ Ρίβερς): Πρινς 3 (1), Άντετοκούνμπο 24 (10 ριμπάουντ), Λόπεζ 11 (2 τρίποντα, 4 κοψίματα), Λίλαρντ 20 (2/6 τρίποντα, 9 ασίστ), Τρεντ 10 (2/6 τρίποντα), Πόρτις 10 (8 ριμπάουντ), Μπότσαμπ 4, Σμιθ 2, Πατσέσνικς 4, Ρόμπινς 2, Κόνατον 6 (2), Ράιτ, Ντέιβις, Γκριν 6 (1), Τζάκσον 3 (1), Τζόνσον 6 (2/15 σουτ)

ΣΙΚΑΓΟ ΜΠΟΥΛΣ (Μπίλι Ντόνοβαν): Τέρι 2, Φϊλιπς 10 (2), Μπιτίμ 5 (1/6 τρίποντα), Σανόγκο 16 (1 τρίποντο, 15 ριμπάουντ), Γκίντι 12 (3), Λίντελ 6 (1), Λόφτον 7 (1), Μπουζέλις 15 (3/9 τρίποντα), Χόρτον-Τάκερ 15 (2/5 τρίποντα), Κάρτερ 2, Ντουάρτε 10 (2), Στιούαρντ 7 (1)