Μπακς-Νετς: 116-119 Δεύτερη σερί ήττα για τα Ελάφια

Αν και οι Νετς είχαν το προβάδισμα από την αρχή (40-34), πρακτικά ποτέ δεν ξέφυγαν στο σκορ, αλλά βέβαια κατάφεραν να το διατηρήσουν και τελικώς επικράτησαν των Μπακς με 119-116.

Οι Μπακς είχαν το πάνω χέρι στο μεγαλύτερο μέρος της πρώτης περιόδου, αλλά οι Νετς βρέθηκαν να προηγούνται με έξι πόντους στο τέλος της πρώτης περιόφου (40-34), ενώ διεύρυναν το προβάδισμα τους στους οχτώ στο τέλος του ημιχρόνου. Η ομάδα από το Μιλγουόκι μείωσε το σκορ, αλλά δεν κατάφερε να γυρίσει το ματς και ηττήθηκε με τρεις πόντους (119-116)

Από τους Μπακς διακρίθηκαν οι Γιάννης Αντετοκούνμπο και Κάιλ Κόρβερ με 16 και 13 πόντους αντίστοιχα, με τον Greek Freak να έχει περίπου 16 λεπτά συμμετοχής στο παιχνίδι. Από τους Νετς ξεχώρισαν οι Τιμότε Λουβαβού-Καμπαρότ και ο Γκάρετ Τέμπλ με 26 και 19 πόντους αντίστοιχα, ενώ ο double-double (10 πόντους-10 ριμπάουντ) πέτυχε ο Κρις Κιόσα.

Δεκάλεπτα: 34-40, 65-73, 88-94,116-119