ΗΠΑ-Μεξικό 89-67: Φόρτσαραν στα πρώτα λεπτά και πήραν την νίκη

Οι ΗΠΑ υπερασπίστηκαν την έδρα τους και νίκησαν το Μεξικό με 89-67, με αποτέλεσμα να ανεβάσουν το ρεκόρ τους στο 3-1 (1η θέση), ενώ οι φιλοξενούμενοι είναι στην δεύτερη θέση με το ίδιο ρεκόρ (3-1).

Οι ΗΠΑ είχαν τον πρώτο λόγο στην αρχή και προηγήθηκαν με δέκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-14). Οι γηπεδούχοι πάτησαν το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο, με ένα επί μέρους σκορ 24-7 και προηγήθηκαν με 17 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (48-21).

Οι Αμερικανοί διατήρησαν το προβάδισμα τους στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησαν εντός έδρας το Μεξικό με 89-67.

Από τις ΗΠΑ διακρίθηκαν οι Γκάλογουει και Στόκτον με 16 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από το Μεξικό ξεχώρισε ο Τζάιμες (10ρ. και τρεις ασίστ) με έντεκα πόντους, με τους Αμίγκο, Μπονίγια και Μέντεζ-Βαλντέζ να σκοράρουν από εννέα πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 24-14, 48-21, 68-45, 89-67