Πουέρτο Ρίκο - Σερβία 77-94: Με double double του Μιλουτίνοβ και πλουραλισμό στο σκοράρισμα

Η Σερβία νίκησε άνετα το Πουέρτο Ρίκο με 94-77 και έκανε το 2/2, με την χώρα της Καραιβικής να πέφτει στο 1-1.

Παράσταση για ένα ρόλο έκανε η Σερβία το πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε με 30 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (57-27). Το Πουέρτο Ρίκο μείωσε την διαφορά με ένα επί μέρους σκορ 31-18 στην τέταρτη περίοδο, αλλά η βαλκανική χώρα διατήρησε το προβάδισμα της στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησε με 94-77.

Από την Σερβία διακρίθηκαν με 17 πόντους οι Μπογκντάνοβιτς (5 ριμπάουντ και 5 ασίστ) και Γιόβιτς (3 ριμπάουντ και 4 ασίστ), με τον Αβράμοβιτς (2 ριμπάουντ και 1 ασίστ) να έχει 15 πόντους και τον Μιλουτίνοβ να σκοράρει 12 πόντους, να μαζεύει 15 ριμπάουντ και να μοιράζει 3 ασίστ.

Από το Πουέρτο Ρίκο ξεχώρισαν οι Πινέιρο (1 ασίστ) και Χάουαρντ (1 ριμπάουντ και 1 ασίστ) με 14 και 13 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 15-27, 27-57, 58-75, 77-94