ΠΑΟΚ-Σάσαρι 88-68: Με υπογραφή των Ράιλι και Χαντς

Ο ΠΑΟΚ νίκησε την Σάσαρι εντός έδρας με 88-68 και ανέβασε το ρεκόρ του στο 1-1, ενώ η ιταλική ομάδα έπεσε στο 0-2.

Ο ΠΑΟΚ είχε το πάνω χέρι στην αρχή του αγώνα, με την Σάσαρι να ισοφαρίζει σε μια φάση (12-12), αλλά οι "ασπρόμαυροι" ήταν μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (18-14). Η Σάσαρι πάτησε το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 29-17, προσπέρασε και προηγήθηκε με οχτώ πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (43-35).

Καταιγιστικοί οι γηπεδούχοι ήταν στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 28-9, προηγήθηκαν με έντεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (63-52). Ο ΠΑΟΚ ανέβασε ρυθμό στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 25-16, νίκησε εντός έδρας την Σάσαρι με 88-68.

Από τον ΠΑΟΚ διακρίθηκαν οι Ράιλι και Χάντς με 19 και 17 πόντους αντίστοιχα. Από την Σάσαρι ξεχώρισαν οι Ντιόπ και Ονουάκου (13ρ. και δύο ασίστ) με 15 και 13 πόντους.

Δεκάλεπτα: 18-14, 35-43, 63-52, 88-68

On Fire: Ο Ράιλι του ΠΑΟΚ με 19 πόντους, τρία ριμπάουντ και δύο ασίστ σε 26:01 λεπτά.

Η μεγαλύτερη διαφορά: Το 88-68 (οι 20 πόντοι διαφορά του ΠΑΟΚ στο 40' λεπτό).

ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ζουράποβιτς, Μάρκες, Γκράτσιν