Οοστάνδη-Στρασμπούρ 77-83: Με «20αρα» του Ρόμπερτσον έκαναν το 2/2 οι Γάλλοι

Η Στρασμπούρ πάτησε το γκάζι στο δεύτερο μέρος και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, νίκησε εκτός έδρας την Οοστάνδη με 83-77, με αποτέλεσμα να κάνει το 2-0, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 0-2.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με την Γαλλική ομάδα να προηγείται με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (39-38). Οι φιλοξενούμενοι πάτησαν το γκάζι με ένα επί μέρους σκορ 28-19 στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους και προηγήθηκαν με δέκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (67-57). Αν και η Οοστάνδη συνέχισε να πιέζει στην τέταρτη περίοδο, η Στρασμπούρ διατήρησε το προβάδισμα της και νίκησε εκτός έδρας με 83-77.

Από την Στρασμπούρ διακρίθηκαν οι Ρόμπερσον και Λάντσόουν με 20 και 14 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Οοστάνδη ξεχώρισαν οι Ζιλέ και Ράντολφ με 21 και 17 πόντους.

Δεκάλεπτα: 15-14, 38-39, 57-67, 77-83