Λοκομοτίβ-Ούνικς 70-84: Επικράτηση των πράσινων με «27αρα» Χεζόνια

Με κορυφαίο τον Μάριο Χεζόνια, η Ούνικς Καζάν νίκησε την Λοκομοτίβ Κουμπάν με 84-70 στον μικρό τελικό του Σούπερ Καπ της VTB League.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με την Λοκομοτίβ Κουμπάν να είναι μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (22-21). Οι δύο σύλλογοι είχαν τις καλές τους περιόδους στο δεύτερο δεκάλεπτο, με την ομάδα από το Κουμπάν να προηγείται με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (44-41).

Η Ούνικς Καζάν φόρτσαρε στο δεύτερο μέρος και πήρε προβάδισμα με δύο πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (62-60). Οι "πράσινοι" με ένα επί μέρους σκορ 22-10 στην τέταρτη περίοδο, κατάφεραν να νικήσουν την Λοκομοτίβ Κουμπάν με 84-70.

Από την Ούνικς Καζάν διακρίθηκαν ο Χεζόνια και ο Σπίσου με 27 και 12 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Λοκομοτίβ Κουμπάν ξεχώρισαν ο ΜακΚόλουμ και Κιντ με 19 και 14 πόντους.

Δεκάλεπτα: 22-21, 44-41, 60-62, 70-84