Λοκομοτίβ-Ούνικς 69-79: Ένα βήμα μακριά από τα τελικά η ομάδα του Καζάν

Η Ούνικς Καζάν "έκανε" και άλλο brake, επικρατώντας της Λοκομοτίβ Κουμπάν με 79-69, κάνοντας το 2-0 στην σειρά των ημιτελικών της VTB League.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ, με την Ούνικς να παίζει πιο αποτελεσματικά και να είναι μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (21-20). Ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με την ομάδα από την Καζάν να έχει προβάδισμα με δύο βαθμούς στο τέλος του ημιχρόνου (44-42).

Οι πράσινοι πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, κάνοντας ένα επί μέρους σκορ 23-13, με αποτέλεσμα να προηγούνται με οχτώ πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (65-57). Η Ούνικς Καζάν διαχειρίστηκε αποτελεσματικά την κατάσταση και νίκησε εκτός έδρας με , κάνοντας το 2-0 στην σειρά των ημιτελικών της VTB League.

Από την Ούνικς ξεχώρισαν οι Σμιθ και Γουάιτ με 17 και 16 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Λοκομοτίβ Κουμπάν διακρίθηκε ο Κουζμίνσκας με 20 πόντους, ενώ οι Γκόρντον, Χέρβει και Γουίλιαμς Γκος σκόραραν από 12 πόντους έκαστος.

Περίοδοι: 20-21, 44-42, 57-65, 69-79