Κάλεφ/Κράμο-Ούνικς 49-76: «Άλωσε» το Ταλίν και έκανε την 10η σερί νίκη (vid)

Η Ούνικς Καζάν νίκησε εκτός έδρας την Κάλεφ Κράμο με 76-49, με αποτέλεσμα να ανέβει στο 15-4 και την δεύτερη θέση, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 5-13 και την 10η θέση.

Η Ούνικς Καζάν ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα και κατάφερε να προηγηθεί με δώδεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (34-22). Οι φιλοξενούμενοι πάτησαν το γκάζι στην τρίτη περίοδο με ένα επί μέρους 25-13 και προηγήθηκαν με 24 πόντους (59-35). Η Ούνικς Καζάν παίζοντας πιο αποτελεσματικά νίκησε εκτός έδρας την Κάλεφ Κράμο με 79-46 και έκανε την 10η συνεχόμενη νίκη της στην VTB League.

Από την Ούνικς Καζάν διακρίθηκαν οι Καναάν και Ουζίνσκι με 16 και 12 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Κάλεφ Κράμο ξεχώρισαν οι Χέρμετ και Γόεσσαρ με 10 και 9 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 15-16, 22-34, 35-59, 49-76