Αβντοντόρ–Ούνικς 97-110: «Άλωσε» το Σάρατοφ με «29άρα» Σμιθ (vid)

Η Ούνικς Καζάν "άλωσε" το Kristall Ice Sports Palace της Αβτοντόρ Σάρατοφ, την οποία νίκησε με 110-97, με αποτέλεσμα να ανέβει στο 12-4, με τους γηπεδούχους να πέφτουν στο 7-8.

Η Ούνικς Καζάν υπό τις οδηγίες του Δημήτρη Πρίφτη ξεκίνησε πιο δυνατά τον αγώνα και ήταν μπροστά με πέντε πόντους στο τέλος της πρώτη περιόδου (27-22). Οι πράσινοι με ένα επί μέρους σκορ 37-16 πάτησαν το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και πήραν διαφορά 26 πόντων στο τέλος του ημιχρόνου (64-38).

Στο δεύτερο μέρος η Σάρατοφ προσπάθησε να μειώσει την διαφορά, αλλά η Ούνικς Καζάν νίκησε με 110-97.

Από την Σάρατοφ ξεχώρισαν οι Κλαβέλ και Μάσον με 31 και 16 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Ούνικς Καζάν διακρίθηκαν οι Σμιθ και Κανάαν με 29 και 18 πόντους.

Περίοδοι: 22-27, 38-64, 60-87, 97-110