ΤΣΣΚΑ Μ. – Κάλεβ 102-107: Ήττα – σοκ για τους Μοσχοβίτες

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας δεν είναι καλά και αυτό πλέον.. βγάζει μάτι, με τους Μοσχοβίτες να γνωρίζουν ήττα – σοκ και μάλιστα εντός έδρας, από την εκ των ουραγών της VTB League, Κάλεβ, με 107-102. Μάλιστα, αυτή ήταν η τέταρτη σερί ήττα του συγκροτήματος του Δημήτρη Ιτούδη, σε όλες τις διοργανώσεις.

Οι Μοσχοβίτες είχαν τον έλεγχο του αγώνα στο μεγαλύτερο μέρος του, μπήκαν με +11 στο τελευταίο δεκάλεπτο (79-68), όμως κατάφερα να δεχτούν 39 πόντους στην τελευταία περίοδο, γνωρίζοντας την ήττα με 107-102.

Ο Χίλιαρντ, με 38 πόντους, ήταν ο μοναδικός που πάλευε από πλευράς  γηπεδούχων, με τον Τζέιμς να έχει 19 πόντους, τους επτά από αυτούς στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, όταν και προσπάθησε, χωρίς επιτυχία, να αποσοβήσει το κάζο για την ΤΣΣΚΑ, που έπεσε στο 10-4. Από πλευράς Κάλεβ, που ανέβηκε στο 3-10, ο Κιν είχε 26 πόντους, οκτώ ασίστ και έξι ριμπάουντ, με τον Κεμπ να έχει 21 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 25-21, 48-41, 79-68, 102-107