Τόφας-Μερκεζεφέντι 90-79: Νίκη για την ομάδα του Πρίφτη παρά την 19αρα του Ρογκαβόπουλου

Η Τόφας νίκησε εντός έδρας την Μερκεζεφέντι με 90-79 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 5-5, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 4-6.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στα πρώτα λεπτά και η ομάδα του κόουτς Πρίφτη προηγήθηκε με τέσσερις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (46-42). Αν και οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο 22' λεπτό (47-46), οι γηπεδούχοι είχαν το πάνω χέρι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με τέσσερις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (69-65). Η Τόφας ανέβασε ρυθμό στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 21-14, κατάφερε να νικήσει εντός έδρας την Μερκεζεφέντι με 90-79.

Από την Τόφας διακρίθηκαν οι Μιλάκνις και Τόμπσον με 19 και 18 πόντους αντίστοιχα. Από την Μερκεζεφέντι ξεχώρισαν οι Χάιντεγκερ και Ρογκαβόποτλος με 19 πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 23-23, 46-42, 69-65, 90-79