Μερκεζεφέντι-Μπεσίκτας 75-74: Με ανατροπή επικράτησε η ομάδα του Ρογκαβόπουλου

Η Μερκεζεφέντι νίκησε εντός έδρας την Μπεσίκτας με 75-74 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 4-5, ενώ οι "ασπρόμαυροι" έπεσαν στο 2-7.

Οι "ασπρόμαυροι" είχαν τον πρώτο λόγο στην αρχή του αγώνα και προηγήθηκαν με 13 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (43-30). Οι φιλοξενούμενοι κράτησαν την απόσταση τους στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με 14 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (61-47). Η Μερκεζεφέντι πάτησε το γκάζι στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 28-13, έκανε την ανατροπή και νίκησε εντός έδρας την Μπεσίκτας με 75-74.

Από την Μερκεζεφέντι διακρίθηκαν οι Ολμάζ και Σενλί με 15 και 14 πόντους αντίστοιχα. Ο Ρογκαβόπουλος είχε δέκα πόντους, 13 ριμπάουντ και μία ασίστ σε 35:43 λεπτά. Από την Μπεσίκτας ξεχώρισε ο Ουσέρ με 22 πόντους.

Δεκάλεπτα: 13-18, 30-43, 47-61, 75-74