Γκαζιαντέπ-Φενέρμπαχτσε 70-86: Φόρτσαρε στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε την νίκη

Η Φενέρμπαχτσε επικράτησε εκτός έδρας ττης Γκαζιαντέπ με 86-70 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 17-4 (1η θέση), ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 13-8 (4η θέση).

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στα πρώτα λεπτά, με το αποτέλεσμα να είναι ισόπαλο στο τέλος της πρώτης περιόδου (17-17). Αν και οι φιλοξενούμενοι πίεζαν, η Γκαζιαντέπ είχε τον πρώτο λόγο στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (39-36).

Οι "κίτρινοι" πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου με ένα επί μέρους σκορ 28-12 και προηγήθηκα με 13 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (64-51). Η Φενέρμπαχτσε διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Γκαζιαντέπ με 86-70.

Από την Φενέρμπαχτσε διακρίθηκαν οι Πιέρ και Γκούντουριτς με 15 και 14 πόντους αντίστοιχα. Από την Γκαζιαντέπ ξεχώρισαν οι Γκούλει και Πέτερσον με 34 και 20 πόντους.

Δεκάλεπτα: 17-17, 39-36, 51-64, 70-86