Γαλατασαράι-Μπελεντίγε 124-82: Επικράτησε με +42 η "τσιμ-μπομ" (vid)

Η Γαλατασαράι υπερασπίστηκε την έδρα της και νίκησε την Μπελεντίγεσπορ με 124-82, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 8-5, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 3-9.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με την Γαλατασαράι να έχει τον έλεγχο στο δεύτερο δεκάλεπτο και να προηγείται με επτά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (49-42). Οι γηπεδούχοι πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 37-20, προηγήθηκαν με 24 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (86-62). Η Γαλατασαράι διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 38-20, νίκησε εντός έδρας την Μπελεντίγεσπορ με 124-82.

Από την Γαλαρασαράι διακρίθηκαν οι Ακούν-Περσέλ και Κράβιτς με 29 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισαν οι Σόρτερ και Ντιρίλ με 43 και 20 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 23-20, 49-42, 86-62, 124-82