Εφές-Μπαχτσεσεχίρ 95-88: Νίκη στην παράταση με κορυφαίο τον Μίτσιτς

Η Εφές χρειάστηκε την παράταση για να νικήσει εντός έδρας την Μπαχτσεσεχίρ με 95-88 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 9-2, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 5-6.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με την Εφές να είναι μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-18).  Αν και η Μπαχτσεσεχιρ προηγήθηκε στο 11' λεπτό (21-20), οι γηπεδούχοι είχαν το πάνω χέρι στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με δέκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (48-38).

Οι δύο ομάδες είχαν τις καλές τους περιόδους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με τους γηπεδούχους να έχουν προβάδισμα με τρεις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (68-65). Ίδιο σκηνικό και στην τέταρτη περίοδο, με τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες στο τέλος της κανονικής περιόδου (86-86).  Η Εφές αποδείχθηκε ανώτερη στο έξτρα πεντάλεπτο της παράτασης και με ένα επί μέρους σκορ 9-2, νίκησε εντός έδρας την Μπαχτσεσεχιρ  με 95-88.

Από την Εφές διακρίθηκαν οι Μίτσιτς και Λάρκιν (7ρ. και μία ασίστ) με 23 και 18 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπαχτσεσεχιρ  ξεχώρισε ο Σμιθ (9ρ. και εννιά ασίστ) με 19 πόντους, με τους Χολ και Τζόουνς να σκοράρουν από 17 πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 20-18, 48-38, 68-65, 86-86 (τέλος της κανονικής περιοδου), 95-88 (τέλος της α' παράτασης)