Εφές-Νταρουσάφακα 84-76: Νίκη με ανατροπή με υπογραφή του Μίτσιτς

Η Εφές ανέτρεψε τον αγώνα με ένα συνολικό επί μέρους σκορ 44-24 στο δεύτερο ημίχρονου και επικράτησε εντός έδρας της Νταρουσάφακα με 84-76, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 7-2, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 5-3.

Η Νταρουσάφακα ξεκίνησε καλύτερα τον αγώνα και ήταν μπροστά με έντεκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (31-20). Οι φιλοξενούμενοι "έχτισαν" μια διψήφια διαφορά πόντων στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με 13 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 28-8, κατάφεραν να περάσουν μπροστά και να προηγηθούν με επτά πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (68-61). Η Εφές διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Νταρουσάφακα με 84-76.

Από την Εφές διακρίθηκαν οι Μίτσιτς και Μπομπουά με 26 και 22 πόντους αντίστοιχα. Από την Νταρουσάφακα ξεχώρισε ο Κάουπειν με 15 πόντους, επτά ριμπάουντ και τέσσερις ασίστ, ενώ οι ΜακΚάλοου και Πινέιρο είχαν από δέκα πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 20-31, 40-53, 68-61, 84-76