Εφές-Γαλατασαράι 85-92: Στραβοπάτημα πριν το ματς με τον Παναθηναϊκό

Η Εφές δεν τα κατάφερε κόντρα στην Γαλατασαράι, αφού ηττήθηκε εντός έδρας με 92-85 και έπεσε το ρεκόρ της στο 3-2, το ίδιο με τους φιλοξενούμενους.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με την Εφές να προηγείται με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (51-45). Η Γαλατάσαραι μάζεψε την διαφορά στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με την Εφές να προηγείται με ένα πόντο στο τέλος της τρίτης περιόδου (72-71). Η Γαλατάσαραι πάτησε το γκάζι στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 21-13, νίκησε εκτός έδρας την Εφές με 92-85.

Από την Γαλατασαράι διακρίθηκαν οι Τριμπ και Ντι Μποστ με 22 και 15 πόντους αντίστοιχα, με τον δεύτερο να έχει και 14 ριμπάουντ και 12 ασίστ σε 36 λεπτά. Από την Εφές ξεχώρισαν οι Μπομπουά και Λάρκιν με 22 και 20 πόντους.

Υπενθυμίζουμε ότι η Εφές θα αντιμετωπίσει τον Παναθηναικό την Τετάρτη (27/10, 21:00) για αγώνα της EuroLeague, ενώ η Γαλατασαράι θα βρεθεί αντιμέτωπη με τον ΠΑΟΚ την Δευτέρα (25/10, 19:30).

Δεκέλαπτα: 27-27, 51-45, 72-71, 85-92