Εφές-Καρσίγιακα 78-77: Τα χρειάστηκε αλλά καθάρισαν οι Μπομπουά και Πλάις

Η Εφές πάλεψε με την Καρσίγιακα σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, αλλά κατάφερε να νικήσει εντός έδρας με 78-77 και να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 3-0 και την πρώτη θέση, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 2-1 και την τρίτη θέση.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με την Καρσίγιακα να παίζει πιο αποτελεσματικά και να είναι μπροστά με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (45-43), Αν και η Εφές πίεσε για να μειώσει την διαφορά και προσπέρασε σε δύο περιπτώσεις, οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα τους και προηγήθηκε με έξι πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (65-59). Η Εφές πάτησε το γκάζι στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 19-12, νίκησε εντός έδρας την Καρσίγιακα με 78-77.

Από την Εφές διακρίθηκαν οι Πλάις και Μπόμπουα με 17 και 16 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Καρσίγιακα ξεχώρισαν οι Ρολ και Εμπαγιέ με 23 και 13 πόντους.

Δεκάλεπτα: 17-17, 43-45, 59-65, 78-77