Φενέρμπαχτσε-Πετκίμσπορ 71-63: Οι Χένρι και Πολονάρα την οδήγησαν στην νίκη

Η Φενέρμπαχτσε "έχτισε" μια διψήφια διαφορά πόντων στην τρίτη περίοδο και νίκησε την Πέτκιμσπορ εντός έδρας με 71-63 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 2-0, με τους φιλοξενούμενους να έχουν δύο ήττες σε ισάριθμα ματς.

Η Φενέρμπαχτσε είχε το προβάδισμα στα πρώτα λεπτά, με την Πέτκιμσπορ να προηγείται στο 9' (17-16), αλλά τους γηπεδούχους να είναι μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (18-17). Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 18-14, προηγήθηκαν με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (35-32).

Οι γηπεδούχοι πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 23-10, προηγήθηκαν με δέκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (55-45). Αν και οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για να μειώσουν την διαφορά, η Φενέρμπαχτσε διατήρησε το προβάδισμα και νίκησε εντός έδρας την Πέτκιμσπορ με 71-63.

Από την Φενέρμπαχτσε ξεχώρισαν οι Χένρι και Πολονάρα με δώδεκα πόντους έκαστος, ενώ από την Πετκίμσπορ διακρίθηκαν οι Κονγκέρ, Φόρεμαν και Ραμίρεζ με 14 πόντους.

Δεκάλεπτα: 18-17, 32-35, 55-45, 71-63