Γκαζιαντέπ-Εφές 82-106: Επιστροφή στις νίκες για τους μπλε

Η Εφές νίκησε εκτός έδρας την Γκαζιαντέπ με 106-82 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 19-8, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 9-19.

Η Εφές είχε τον πρώτο λόγο στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με έξι πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (28-22). Οι φιλοξενούμενοι είχαν το πάνω χέρι στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με δέκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (57-47).

Αν και η Γκαζιαντέπ είχε ένα επί μέρους σκορ 20-16 στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, οι μπλε βρήκαν απαντήσεις και προηγήθηκαν με έξι πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (73-67). Η Εφές ανέβασε ρυθμό στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 33-15, με αποτέλεσμα να νικήσει εκτός έδρας την Γκαζιαντέπ με 106-82.

Από την Εφές διακρίθηκαν οι Λάρκιν και Τουντσέρ με 18 πόντους έκαστος. Από την Γκαζιαντέπ ξεχώρισαν οι Ντότσον και Φράνκαμπ με 22 και 18 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 22-28, 47-57, 67-73, 82-106