Ρεάλ-Μπανταλόνα 96-79: Πάτησαν το γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο οι μερένγχες

Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε εντός έδρας την Μπανταλόνα με 96-79 και έκανε το 4/4, ενώ οι "πράσινοι" έπεσαν στο 1-3.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στην αρχή του αγώνα, με την Μπανταλόνα να είναι μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-23). Οι φιλοξενούμενοι είχαν τον πρώτο λόγο στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με πέντε πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (50-45).

Οι μπλάνκος πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 24-15, προηγήθηκαν με τέσσερις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (69-65). Η Ρεάλ Μαδρίτης συνέχισε δυναμικά στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 27-14, κατάφερε να νικήσει εντός έδρας την Μπανταλόνα με 96-79.

Υπενθυμίζουμε ότι η Ρεάλ Μαδρίτης θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό εντός έδρας, την Τετάρτη (19/10), για την τρίτη αγωνιστική της Euroleague.

Από την Ρεάλ Μαδρίτης διακρίθηκαν οι Μούσα και Γιαμπουσελέ με 18 και 17 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπανταλόνα ξεχώρισαν οι Γκάι και Τόμιτς με 15 και 14 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 23-25, 45-50, 69-65, 96-79