Φουενλαμπράδα-Μπέτις 83-77: Ήττα για τους βερντιμπλάνκος παρά την 10αρα του Τσαλμπούρη

Η Φουενλαμπράδα επικράτησε εντός έδρας την Μπέτις με 83-77. Και οι δύο ομάδες βρίσκονται στο 1-3.

Αν και οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα με δέκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (30-20), οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες στο τέλος του ημιχρόνου (40-40).

Η Φουενλαμπράδα πάτησε το γκάζι στην τρίτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 26-15, προηγήθηκε με έντεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (66-55). Αν και η Μπέτις μείωσε την διαφορά στην τέταρτη περίοδο, η Φουενλαμπράδα διατήρησε το προβάδισμα της και νίκησε εντός έδρας με 83-77.

Από την Φουενλαμπράδα διακρίθηκαν οι Κρόμα και Ρίστιτς με 20 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπέτις ξεχώρισαν οι Έβανς και Τζόνσον με 28 και έντεκα πόντους, με τον Γιώργο Τσαλμπούρη να έχει δέκα πόντους, τέσσερα ριμπάουντ και μία ασίστ σε 16:17 λεπτά.

Δεκάλεπτα: 20-30, 40-40, 66-55, 83-77