Ανδόρρα-Ρεάλ 58-86: Επιβλητική η βασίλισσα στο Πριγκιπάτο

Η Ρεάλ Μαδρίτης φόρτσαρε στο δεύτερο μέρος και νίκησε με άνεση εκτός έδρας την Ανδόρρα με 86-58, στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του Ισπανικού πρωταθλήματος.

Η Ρεάλ ξεκίνησε πιο δυνατά και προηγήθηκε με δέκα πόντους (10-0, 2'), με την Ανδόρρα να μαζεύει την διαφορά (16-14, 8'), αλλά την βασίλισσα να είναι μπροστά με εφτά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (21-14). Οι μερένγχες διατήρησαν την διαφορά στο δεύτερο δεκάλεπτο παρά την πίεση της ομάδας του Πριγκιπάτου και προηγήθηκαν με οχτώ πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (38-30).

Η βασίλισσα πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους και με ένα επί μέρους σκορ 26-14, προηγήθηκε με 20 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (64-44). Η Ρεάλ Μαδρίτης διατήρησε την διαφορά γύρω στο +20 στην τέταρτη περίοδο και είχε ένα επί μέρους σκορ 22-14, με αποτέλεσμα να νικήσει την Ανδόρρα εκτός έδρας με 86-58.

Από την Ρεάλ ξεχώρισαν οι, ενώ από την Ανδόρρα διακρίθηκε ο Ταβάρες με 15 πόντους, με τους Χάνγκα και Γιαμπουσέλε να σκοράρουν από 12 πόντους έκαστος. Από την Ανδόρρα διακρίθηκε ο Ντιανιέ με δέκα πόντους, ενώ οι Γκαρσία και Χάναχ έβαλαν από οχτώ πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 14-21, 30-38, 44-64, 58-86