Μπρεογκάν-Βαλένθια 66-75: Φιλική επικράτηση για τις νυχτερίδες

Η Βαλένθια επικράτησε της Μπρεογκάν σε φιλική αναμέτρηση με 75-66.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με την Βαλένθια να είναι μπροστά με έξι πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (26-20). Οι νυχτερίδες ξέφυγαν με ένα επί μέρους σκορ 20-12 στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με 14 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (46-32).

Αν και η Μπρεογκάν πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους με ένα επί μέρους σκορ 22-12, η Βαλένθια διατήρησε το προβάδισμα της και ήταν μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (58-54). Οι νυχτερίδες με ένα ακόμη δικό της επί μέρους σκορ 17-12,  ξέφυγαν στην τέταρτη περίοδο και νίκησαν την Μπρεογκάν σε φιλική αναμέτρηση με 75-66.

Από την Βαλένθια ξεχώρισαν οι Γκουιλέμ Φεράντο και Μπόγιαν Ντούμπλιεβιτς με έντεκα πόντους έκαστος, με τον Βίκτορ Κλαβέρ να έχει δέκα πόντους. Από την Μπρεογκάν διακρίθηκαν οι Μούσα και Μαχάλμπασιτς με 18 και 12 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 20-26, 32-46, 54-58, 66-75

12-20, 22-12, 12-17