Μανρέσα-Βαλένθια 81-88: Φιλική επικράτηση για τις νυχτερίδες

Η Βαλένθια κατάφερε να βρει λύσεις και να ανατρέψει τις καταστάσεις στην τέταρτη περίοδο, επικρατώντας με 88-81 επί της Μανρέσα σε φιλική αναμέτρηση.

Η Μανρέσα ξεκίνησε πιο δυνατά τον αγώνα και παρά την πίεση της Βαλένθια, κατάφερε να προηγηθεί με τρείς πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-22). Η Καταλανική ομάδα διατήρησε το προβάδισμα της στο δεύτερο δεκάλεπτο και κατάφερε να προηγηθεί με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (42-41).

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, αλλά η Μανρέσα κατάφερε να είναι μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (60-58). Αν και οι ερυθρόλευκοι πίεσαν στην τέταρτη περιόδο, η Βαλένθια διαχειρίστηκε ιδανικά την κατάσταση και νίκησε με 88-81 σε φιλική αναμέτρηση.

Aπό την Βαλένθια ξεχώρισαν ο Βαν Ρόσομ και ο Ντούμπλιεβιτς με 18 και 14 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Μανρέσα διακρίθηκαν οι Μπάκο και Μάγιε με δώδεκα πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 25-22, 42-41, 60-58, 81-88