Σαραγόσα-Μανρέσα 72-71: Φιλική επικράτηση με νικητήριο καλάθι του Χάβι Γκαρσία

Η Σαραγόσα πήρε την νίκη κόντρα στην Μανρέσα με 72-71 στο φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας που έδωσαν οι δύο ομάδες.

Η Σαραγόσα μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και παρά την πίεση της Μανρέσα, κατάφερε να είναι μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (21-17). Η ομάδα από την Αραγονία διατήρησε και διεύρυνε το προβάδισμα της, με αποτέλεσμα να προηγείται με τέσσερις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (42-38).

Η Μανρέσα βρήκε απαντήσεις στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους και είχε προβάδισμα με ένα πόντο στο 29' (57-56), με τις δύο ομάδες βέβαια να είναι ισόπαλες στο τέλος της τρίτης περιόδου (57-57). Το παιχνίδι έγινε ντέρμπι στην τέταρτη περίοδο, με την Μανρέσα να πιέζει και να περνάει μπροστά στο 39' (71-70), αλλά την Σαραγόσα να νικάει με νικητήριο καλάθι Χάβι Γκαρσία, διαμορφώνοντας το τελικό 72-71.

Δεκάλεπτα: 21-17, 42-38, 57-57, 72-71