Μπέτις-Μούρθια 55-84: Σπουδαίο διπλό στο ντεμπούτο των Βασιλειάδη και Άλεξ Αντετοκούνμπο

Η Μούρθια πήρε μια σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί της Ρεάλ Μπέτις με 84-55, με αποτέλεσμα να ανέβει στο 12-17 και την 12η θέση, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 8-21 και την 17η θέση.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με την Μούρθια να είναι μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (19-17). Οι φιλοξενούμενοι με ένα επί μέρους σκορ 24-11 και προηγήθηκε με 15 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (43-28).

Η Μούρθια είχε τον απόλυτο έλεγχο στο δεύτερο μέρος και έκανε ακόμη ένα επί μέρους σκορ 41-27, με αποτέλεσμα να νικήσει με 84-55.

Από την  Μούρθια ξεχώρισαν οι Τέιλορ και Γουέμπ με 21 και 15 πόντους αντίστοιχα, ενώ ο Κώστας Βασιλειάδης στο πρώτο του παιχνίδι είχε 12 πόντους, τέσσερις πόντους και τρεις ασίστ σε 18:08 λεπτά. Επίσης ντεμπούτο έκανε ο Άλεξ Αντετοκούνμπο, που έπαιξε 1:41 λεπτά. Από την Ρεάλ Μπέτις διακρίθηκε ο πρώην παίκτης του Παναθηναικού, Φελντέιν με 14 πόντους, ενώ ο Ρόχας σκόραρε 10 πόντους.

Δεκάλεπτα: 17-19, 28-43, 44-65, 55-84